Kto jest kim w inwestycji

 

INWESTOR


Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. (PSE) są operatorem systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce. Spółka jest własnością Skarbu Państwa o szczególnym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Forma prawna oraz zakres jej odpowiedzialności – jako OSP – określony jest w ustawie Prawo energetyczne.

PSE zajmują się przesyłaniem energii elektrycznej siecią przesyłową (400 kV i 220 kV oraz częstotliwości 50 Hz) do wszystkich regionów kraju. Są odpowiedzialne za wykonywanie szeregu obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa pracy polskiego systemu elektroenergetycznego oraz rozwojem sieci przesyłowej, w tym połączeń transgranicznych z sąsiednimi systemami. PSE są właścicielem ponad 15000 kilometrów linii oraz 109 stacji elektroenergetycznych najwyższych napięć.
www.pse.pl

 

WYKONAWCA

ELTEL Networks Energetyka S.A. – jest doświadczonym i cenionym dostawcą kompletnych
i nowoczesnych rozwiązań z zakresu energetyki i telekomunikacji. Firma powstała w wyniku połączenia w jedną spółkę trzech wiodących wykonawców w branży budownictwa elektroenergetycznego, firm ELTEL Networks z Olsztyna, Rzeszowa i Torunia. Atutami firmy są: ponad 50-letnie doświadczenie w realizacji projektów elektroenergetycznych liniowych i stacyjnych, własne Centrum Szkoleniowe – unikalny w skali europejskiej nowoczesny poligon szkoleniowy dla monterów pracujących w liniach napowietrznych WN, Biura Projektowe w Olsztynie, Rzeszowie i Toruniu, wyszkoleni monterzy i profesjonalna kadra techniczna zarządzająca projektami, doświadczony zespół do obsługi administracyjno-prawnej inwestycji, profesjonalny sprzęt i baza transportowa, własne magazyny i warsztaty, Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Bezpieczeństwem Pracy i Środowiskiem, certyfikowany na zgodność z normami ISO 9001, ISO 14001 i OHSAS 18001.
www.eltelnetworks.com